Wrangler

 

C. C. Hudson

1897

Dvacetiletý C. C.Hudson opouští farmu Spring Hill (okres Williamson), Tennessee, aby hledal štěstí  v rozrůstajícím se textilním městě Greensboro, Severní Karolína. Nachází zde práci ve fabrice na overaly, přišívá knoflíky za 25 centů na den.

1904

Hudsonovo pracoviště se zavírá a on spolu s několika spolupracovníky koupí několik šicích strojů. C. C. Hudson a jeho bratr Homer zakládá společnost Hudson Overall Company, která působí z podkroví nad potravinami Bratří Coeů na South Elm Street v Greensboro.

1919

Prodeje overalů Hudson zažívají boom. Společnost se stěhuje do většího sídla a mění svůj název na Blue Bell Overall Company.

1926

Firmu Blue Bell kupuje Big Ben Manufacturing z Kentucky. Název sloučených společností zůstává Blue Bell, sídlo zůstává v Greensboro.

 

 

1936

Blue Bell představuje Super Big Ben Overalls, jehož součástí je 100% sanforizovaná tkanina, která snižuje smršťování na méně než 1%, a nastavuje nový standard pro tento průmysl.

1943

Blue Bell získává firmu Casey Jones Company, výrobce pracovních oděvů, a s ní i práva na zřídka používanou značku Wrangler.

 

 

1947

Americkému spotřebiteli jsou představeny autentické westernové džíny Wrangler, které navrhl slavný krejčí Rodeo Ben. Profesionální rodeo kovbojové Jim Shoulders, Bill Linderman a Freckles Brown testují 13MWZ a schvalují název Wrangler pro trvanlivost, kvalitu a autenticitu.

1948

Jim Shoulders, kovboj – mistr světa, podepisuje s Wranglerem smlouvu o oficiální podpoře. Následně vyhrál celkem 16 světových šampionátů, z toho pět světových titulů All-Around, sedm Bull Riding a čtyři Bareback Riding.

 

 

1962

Blue Bell otevírá závod v Belgii a značka Wrangler je úspěšně uvedena na trh v Evropě.

1963

Wrangler začne používat sanforizovaný, 14 oz. denim – „nejtěžší denim, jaký kdy byl vyroben“ – ve svých westernových džínách.

 

 

 

1974

Džíny a košile Wrangler se stávají první a stále jedinou značkou westernwear, která byla oficiálně schválena asociací Pro Rodeo Cowboy.

1981

Značka Wrangler se stává hlavním sponzorem profesionálního řidiče Dalea Earnhardta a legendárního modrožlutého „Wranglera Jeana Machinea.„

 

 

1986

Blue Bell se spojuje s VF Corporation of Pennsylvania, což z VF dělá jednoho ze dvou největších výrobců džínů na světě.

1992

Wrangler dodává oblečení pro obsazení filmu „Čistá země“, v němž hraje George Strait v džínách Wrangler jako Dusty Chandler, superhvězda country hudebního světa.

 

 

1994

Wrangler se stěhuje do svého nového světového sídla na North Elm Street v centru Greensboro. Představuje se dvacet X westernových džínů.

1996

Wrangler se stává jedničkou na trhu v USA.; jeden ze čtyř mužů v USA nosí džíny Wrangler.

 

 

1997

13MWZ, oficiální jeany Asociace kovbojů Pro Rodeo, slaví 50. narozeniny.

2003

Do rodiny Wranglerů přibývají dvě nové značky: RIGGS WORKWEAR® od Wrangler®, řada prémiových pracovních oděvů, a lovecký oděv Wrangler® ProGear™ pro seriózního sportovce. Představena je také kolekce George Strait Cowboy Cut.

 

 

2004

Wrangler® Jeans se stávají oficiálními džínami Dalea Earnhardta Jr. and the No. 8 závodní tým. Je to nová generace Wrangleru. Přidává se několik nových kolekcí včetně: Aura z women of Wrangler, Genuine Wrangler, a Wrangler Jeans Co.

2005

Wrangler® spolupracuje s American Quarter Horse Association na vývoji Ultimate Riding džíny pro ženy s funkcemi šitými na míru potřebám jezdkyň.

 

 

2007

Podpora Jamese A. „Jim“ Shoulderse, známého jako Babe Ruth z Rodea, ze strany Wranglera pominula. Jeho odchodem končí 58 let trvající partnerství se značkou, což je nejdelší potvrzení sportovní licence v historii profesionálního sportu.

2009

Superhvězda Country Music Jason Aldean se stává tváří Wrangler Retro®, módní westernové linie pro ty, kteří vyznávají rockový styl života.

 

 

2013

Prosinec 2013, narodil se WranglerNetwork.com. Webové stránky obsahují živé rodeo streaming videozáběry, rodeo skóre a statistiky a country videoklipy, včetně seriálu songwriter každý měsíc. Advanced Comfort džíny pro muže debutují s jedinečnou bavlněnou směsí navrženou tak, aby se pohybovala s vámi.

2015

Wrangler Premium Performance Cool Vantage™ dorazí na pulty obchodů včas před létem. Džíny zahrnují exkluzivní technologické inovace pro výkon, komfort a trvanlivost.